50 Bin TL İle Yapılabilecek Karlı İşler

Herkes bir şekilde kendi işini kurup az da olsa başkasından emir almadan bir iş sahibi olmak istemektedir. Asgari ücretin çok düşük olması ve kişileri bir yerde uzun süre çok ucuza çalıştırılması gibi durumlardan dolayı sürekli olarak sabit bir işte çalışan kişi sayısı oldukça azdır. Bunun nedeni elinde küçük bir sermayesi olan kişilerin hemen bir iş yeri açması ya da bu parayı sermaye yaparak kendi işinin patronu olmak istemesidir.  İş yeri açmak isteyen kişilerin elinde 50 bin TL ve buna yakın bir para varsa bu parayı nasıl değerlendireceği hakkında arayış içine girebilir. Peki 50 bin TL ile ne yapılabilir?

Az Sermaye İle Çok Para Kazandıran İş Fikirleri

Az sermaye ile iyi bir iş tercihi yapıldığında birkaç seneden hatta daha kısa sürede iş sahibi olunabilmektedir. Bu işin iyi devam ettirilmesi durumunda ana sermaye hemen çıkartılıp kara geçilebilmektedir. Ama önemli bir nokta olarak tercih edilecek işin iyi analiz edilmesi ve kar zarar durumunun tam olarak planlanması gerekmektedir.

Kendi İşimin Patronu Olmak İsitorum!

Genellikle  çoğu kimsenin hayalinde küçük bile olsa kendine ait bir işi olsun ister.  Bunun için öncelik ne yapabileceğimize karar vermemizdir.  Şunun bilinmesi gerekir ki bir iş kurmak istiyorsak büyük  veya küçük çapta ne yapabileceğimizi  belirlememiz gerekir. Bunun için de belirli bir sermayemizin olması gerekli.

 50 Bin TL İle Ne İş Yapılır?

Sermayemizin miktarına göre hayallerimizi gerçekleştirebiliriz. Bu kuracağımız hayaller belki düşlediğimiz  yüksek ofislerde veya plazalarda olamayabilir. Ancak şunu belirtmemiz gerekirse ufak bir başlangıç yarınların yükselişine gebe olabilir. Sermayemizin 50 bin tl olması aslında birçok iş kapılarını aralamamıza fırsattır.

50 bin Tl ile Süper İş Fikirleri

Hedef işinin patronu olmaksa o zaman  50 bin tl sermaye ile neler yapılabilinir bir kaç alternatif iş olanakları ile göstermeye çalışalım:

1-Kuruyemiş Dükkanı

Sermayesi  20 bin veya 30 bin tl arasında değişen bir sermaye gerekiyor. Zahmetsiz  ve satışı oldukça güzeldir. Kazanç kapısı olarak değerlendirilebilecek  güzel bir iştir.  Dükkanı açma sermayesi değişebilir. Küçük dükkan ile büyük dükkan açma maliyeti elbette farklılık gösterecektir.

 2- Kar Getirecek Bayiilik Almak

Bu konuyu geniş değerlendirmek gerekiyor.  Türkiye’de birçok büyük şirket bulunmakta. Bu şirketlerde sahip oldukları şirket için çeşitli bölge veya iller arasında bayilik vermek isterler. İş kurmak isteyen  adaylar da bu bayilikler için sermayelerini değerlendirirler.  50 bin tl’lik bir sermaye için birçok bayilik alınabilir. Bunun için şirketler de kolaylık sağlamaktadırlar. Minimum kurulacak işe  göre 10 bin tl’den başlayıp 50 bin tl’ye kadar birçok bayilik kurulabilir.

3-Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

Belki de günümüzde en fazla rağbet görülen iş yerlerinden biridir. Birincisi tüketici tarafından çok talep edilen bir yiyecektir. İkincisi sermaye olarak 50 bin tl ye hatta daha az bir miktara  bu iş yeri açılabilir. Verilen hizmet ve tat ile belki de kısa sürede markalaşmaya dahi gidilebilir. Bunun için eldeki sermayeyi planlayarak  güzel bir fikir olarak değerlendirilebilir.

 4-Bakkal veya Büfe Açmak

Eğer ufak bir işletme kurma niyetindeysek o zaman bakkal veya büfe açma düşünülebilir.  İstenilen büyüklük veya küçüklükte sermaye miktarı elbette artar.  Orta halli bir bakkal isteniyorsa o zaman en az  20 bin tl kadar sermaye olması gerekiyor. Büfe açmak için ise en az 10 bin tl ye ihtiyaç duyulur. Sermayenin düşük olması gelirin olmayacağı anlamına gelmez.  Aksine küçük sermayelerle elde edilen karlı kazançlarla bayilik zincirlerine sahip olunabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

5-Simit ve Börek Dükkanı Açmak

En karlı işlerden biri denilebilir. Çünkü toplum olarak simit ve börek damak tadımıza her zaman hitap etmiştir. 10,15 bin tl ile bu işyeri açılabilir. Ancak dükkanın büyüklüğü veya alternatif olsun isteniyorsa  o zaman sermaye biraz daha arttırılması gerekiyor. Ciddi kazanç kapısı olabilecek  güzel bir iş imkanıdır. 50 bin tl gibi bir sermaye ile akıllıca yapılan işler sayesinde kar oranını hızla yükseleceği unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın