50 Bin TL Nasıl Değerlendirilir

50 Bin tl para nasıl kullanılır diye arayan kişilerin bu parayı iyi kullanması sonrası birkaç senede ana sermayenin 2 katına çıkması söz konusu olacaktır. 50 bin tl ya da bu tutara yakın parası olanlara genelde ticaret tavsiye edilir; fakat artık internetin hızla yaygınlaştığı ve artık insanların yaptıkları birçok alışverişin online ticarete kayması nedeni ile 50 bin gibi bir paranın e-ticaret alanında kullanılması da tavsiye edilebilir. Özellikle Çin gibi düşük ve ucuz ürünler satan yerlerden alınacak ürünler, Türkiye’de e-ticaret siteleri vasıtası ile daha karlı şekilde satılabilir. Diğer önerilerimize de mutlaka göz atın.

50 Bin Sermaye İle Yapılabilecek İşler Listesi

Öncelikle 50 bin TL’nin az olmadığını ve bu paranın iyi kullanılması sonrası kalıcı ve iyi gelir sağlayıcı bir iş sahibi olunabileceğini söyleyebiliriz. Para kazanmak için en iyi yöntemlerin birisi de paranın iyi kullanılmasıdır. Batan esnafların en büyük yaptıkları yanlışların başında kazançlarını iyi değerlendirmemeleridir. Bu nedenle hem bizim tavsiyelerimizi hem de ticarette artık rüştünü ispat eden kişilerin size sunacakları teklifleri göz ardı etmemenizi tavsiye etmekteyiz.

Yapılabilecek İş Tavsiyeleri

Şimdi 50 bin tl ile ne yapılabilir sorunun yanıtı olarak birkaç iş tavsiyesinde bulunabiliriz. Bunlar;
  • Çin ve Hindistan gibi ülkelerden ucuz toptan ürün alıp internetten satmak
  • Çin’den irin ihraç edip pazarda ya da dükkan açarak satış yapmak
  • Bulunduğunuz ilin ihtiyaçlarına yönelik ama rekabeti az olan alanda iş yeri açmak( Oyuncakçı dükkanı, eğlence parkı, Doğum günü gibi organizasyon yeri gibi alanlar çok keşfedilmeyen alanlar olarak kabul edilmektedir ve karı yüksektir.)
  • İyi kazanç bıraktığına emin olduğunuz bir market, büfe gibi hazır müşterisi olan bir yeri devren alabilirsiniz.
  • Gaziantep, Urfa, Giresun gibi kuru yemiş, fıstık ve fındığı toptan alıp bulunduğunuz ilde perakende satabilirsiniz.
  • Ticaret ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız bu para ile internet üzerinden altın ya da dolar alıp satabilirsiniz.
Bu verdiğimiz öneriler dışında, son bir sene içinde adete çılgınca artan bitcoin için birkaç tavsiyede bulunabiliriz. Çabuk zengin olmak isteyenler bitcoin alarak hemen parasını katlamak isteyebilir. Peki bitcoin alınır mı?

50 Bin TL İle Bitcoin Almak Mantıklı Mı?

50 Bin TL’si olan kişilerin kısa yoldan para kazanmak için son bir senede %1600 büyüyen bitcoine merak saldığını söyleyebiliriz. Ama tren kaçtı diye tabir edilen  fırsatların artık elde edilemeyeceğini söylemek mümkün. Çünkü, şu anda bitcoinin balon olduğu ve bitcoinin her an patlayabileceği ifade edilmektedir. Bu nedenle elinizde sadece bu para varsa riske girmeyin deriz. Ama başka yerde garantiniz varsa şansınızı deneyebilirsiniz. Dediğimiz gibi bir bu bir şans meselesi, çünkü en iyi yatırımcılar bile bitcoin hakkında ön görüde bulunamıyor.

Bir cevap yazın