Bayanlar İçin Altın Hesabı Açarak Birikim Yapmak

Para biriktirmek isteyen ev hanımlarının işi oldukça zordur. Çünkü, eşi çalışan bayanlara eşleri genelde mutfak ve diğer giderlere yetecek kadar para ayırdığı için  kadınlarımız için de sorunlu bir durum ortaya çıkmaktadır. Ama bu duruma rağmen kadınlarımız birikim yapmak için oldukça uğraş vermektedir. Bu noktada kadınlara yönelik altın hesabı açarak para biriktirmek mümkün olabilir diyebiliriz. Çünkü, altın hesabında duran paralar hemen harcanmayacağı için daha kolay birikmektedir. Peki altın hesabı nasıl açılır.
Geçmişte yastık altında biriktirilen altın, günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle yeni bir yatırım aracı olan Altın Hesabı olarak gün yüzüne çıkmıştır. Altın hesabı nedir, altın hesabı nasıl açılır, altın hesabının avantaj ve dezavantajları konularını sizler için araştırdık;

Altın Hesabı Nedir?

Birikimlerinizi değerlendirmek için bir çeşit yatırım aracıdır. Piyasanı anlık durumuna göre hesaptaki altının değeri de düşer veya yükselir. Altın hesabında ister gram altın ister nakit olarak al-sat işlemi yapılabilir. Ülkenin ekonomik durumu veya global piyasaların durumu gibi daha bir çok etken altın fiyatlarını yükseltip alçaltabilmektedir. Hesaptaki yatırımınız değerlendiği zaman satıp size bu sayede kazanç sağlayabilirsiniz. Altın hesabınızda bulunan paranızı piyasaların durumuna veya nakit ihtiyacınıza göre dilediğiniz zaman sata bilirsiniz.

Para Biriktirmenin En Güzel Yolu Altın Hesabı!

Ülkemizde bulunan birçok banka altın hesabı açmaktadır. Altın hesabı açmadan önce piyasa araştırması yapmalı bilgi ve tecrübe sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu sayede birikimlerinizi riske atmamış olursunuz. Birçok banka, yastık altında altını bulunan müşterilerine altın hesabı açarak taşımalarını sağlıyor. Bu uygulama ile altınlarınızın o günkü değeri ile hesaba aktarabilirsiniz. Altınlarınızın değeri bankanın uzman eksperleri tarafından kontrol edilip hesaplanacaktır. Altın hesabı vadeli veya vadesiz olarak açılabilir. İnternet bankacılığı, ATM’ler ve şubelere giderek kolaylıkla altın hesabı açılabilir.

Altın Hesabının Avantajları

Altın hesabı ile internet bankacılığından dilediğiniz zaman al-sat işlemi yapabilirsiniz.
Altın hesabı açarak altınlarımı nasıl saklarım düşüncesinden çalınma ihtimalinden ve sahte altına kaşı önlem almış olursunuz.
Hesapta bulunan birikiminizi anlık olarak internet bankacılığından takip edebilirsiniz.
Altınlarını bankadaki kasalarda saklayıp komisyon vermek yerine altın hesabında değerlendirerek komisyon vermekten kurtulabilirsiniz.
Kuyumcudan alırken altının komisyon ve işçilik ücreti bulunmaktadır. Altın hesabında ise tüm bankalar tarafından uygulanan ve kuyumcuların uyguladığı komisyona nazaran dada düşük bir komisyon ücreti alınmaktadır.

Altın Hesabının Dezavantajları

Altın fiyatlarında meydana gelen dalgalanma sonucu hesaptaki altın ciddi miktarda değer kaybına uğramaktadır.
Altın hesabında bulunan yatırımlar altın yükseldiğinde yüksek getiri sağlarken aksi durumda ciddi oranda değer kaybına uğramakta ve yatırımcıyı zarar ettirmektedir.
Bankalar mesai saatleri dışında çalışmamasından dolayı internet bankacılığı üzerinden mesai saatleri içinde gerçekleştirilen alım ve satım işlemleri ile mesai saatleri dışında gerçekleştirilen işlemler arasında ciddi fiyat farkı olduğu görülmektedir.

Bir cevap yazın