Gerdek Gecesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gerdek Gecesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gerdek Gecesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Çok yakında dünya evine giriyorsunuz içiniz kıpır kıpır çünkü çok mutlusunuz doğal olarak. Ama bir yanda da gerdek gecesi neler olacak, her şey hayalini kurduğunuz gibi iyi geçecek mi diye deli sorularda beyninizi kemirmiyor değil. O halde tüm endişelerinizi bir kenara bırakın ve bu yazıyı okuyun.

Evinizi döşediniz, düğündü, dernekti davetiyesinden çiçeğine, gelin arabasından şekerine kadar tüm evlilik hazırlıkları tamam. Peki ya gerdek gecesi stresine ne demeli? …  Cinsel deneyim yaşamış olsalar da olmasalar da çiftlerin %90’nında ilk gece stresi yaşanabiliyor.
Öncelikle bu konudaki tüm anlatılanları ve masalsı – destansı hikayeleri kaldırın atın kafanızın içinden. Kendinizi akışa bırakın ve doğaçlama şeklinde yaşayın. Hiçbir şey filmlerde gördüğünüz ya da arkadaşlarınızın anlattığı gibi olmak zorunda değil. Hatta bu konuda çok aceleci olmak zorunda bile değilsiniz. Partnerinizle odanıza çekildiğinizde sohbet edebilir, konuşabilir, uzun uzun birbirinize sarılarak kalabilirsiniz bile. Dilerseniz rahatlamak için ilk olarak sıcak bir duş bile alabilirsiniz. Bu hem, ruhunuzu hem de kaslarınızı gevşetecektir aynı zamanda tüm günün yorgunluğunu da üzerinizden atacaksınız. Sonrasında birbirinize teslim olun yeter.
Gerdek gecesi korkusu elbette ki kız tarafı cinsel anlamda daha tecrübesiz olduğundan çoğunlukla bayanlarda yaşanır. Kulaktan dolma bilgiler ve mitlerse bu durumun en büyük sebebidir. Siz siz olun bu abartılarla dolu masallara sakın kulak asmayın. Boşuna kendinizi sıkmış olursunuz zira.

Kızlık Zarı


Kızlık zarının yapısı oldukça esnektir ve ilk gece yırtılabilir ya da yırtılmayadabilir. Bu nedenle ilk gece beklenen malum kanama oluşmadığında sakın paniğe kapılmayın. Birbirinize hoşgörülü olun yeter.
Stres, her şeyi etkilediği gibi istekliliğinizi de etkileyebilir bu bakımdan kendinizi ve yorgun hissediyorsanız ilk gece eşinize sarılıp uyuyun gitsin, böylelikle ilk gece stresi de savrulup gidecektir. Tüm güzel paylaşımlar için daha çok zamanınız var endişelenmeyin.

Korunma Yönteminizi Planlayın


Gerdek gecesinden önce mutlaka doğum kontrol yöntemlerini birlikte araştırarak önleminizi alın. Prezervatif kullanımı, doğum kontrol hapı kullanımı ve sonrasında spiral gibi yöntemlerden her hangi birini uygulayabilirsiniz.
Bayan partnerinizin gerginliğini almayı planlıyorsanız, ön sevişmeyi uzun tutarak bunu en iyi şekilde başarabilirsiniz. Böylelikle tüm kaslar ve vücut gevşeyecektir. Gerdek gecesi uyulması gereken en önemli kural baş başa kalmaktır.
Bulunduğunuz ortamda kesinlikle sizden başka birileri olmamalı ayrıca ortam sessiz ve sakin olmalıdır. Bay ve bayan tarafların her biri mutlaka hijyene, güzel kokmaya ve çekici iç çamaşırları giymeye özen göstermelidir. Bu hem kendinize, hem de partnerinize göstereceğiniz en büyük saygı ve sevgi işareti olacaktır.

Bir cevap yazın