İlkokul Mezunu Bayanlar İçin Evde Yapılabilecek Kazançlı İşler

Günümüzde artık birçok sigortasız bayan evinde ek işler yapıp kendi maaşını kazanarak evinin geçimine katkıda bulunmaktadır. Her eğitim seviyesinden bayan ek iş yaparak eşine katkıda bulunabilir. Günümüzde ilkokul mezunu bir bayanın evinde çalışarak gelir elde edebileceği birçok kazanç elde edebileceği birçok iş bulunmaktadır.
Yapmanız gereken araştırma yaparak eve ek işveren firmaları araştırarak onlarla iletişime geçmek. Makalemizde daha çok her bayanın kolaylıkla yapabileceği, pratik ve gelir getirici işlerden bahsedeceğiz. Günümüzde ilkokul mezunu bayanlar bile artık kendilerini geliştirerek evlerinin geçimlerinde eşlerine destek olmakta olup aynı zamanda kendi kazançlarını elde etmektedirler. Peki, ilkokul mezunu bayanlar için evde yapılabilecek kazançlı işler nelerdir? Siz de kendi paranızı kazanmak istiyorsanız detaylar makalemizde.

Poşet Katlayarak Para Kazanmak

Evinizde poşet katlama işi oldukça basit olmakla, iyi bir gelir getirmektedir. Evinizde yapabileceğiniz kolay bir iş olan poşet katlama işi ile ayda minimum 1300 TL kazanabilirsiniz. Firmalar sizin elinize kadar poşetleri gönderecek, yapılması gereken iş anlatılacak, siz de istenildiği şekilde poşetleri katlayacaksınız. Bugün birçok bayan poşet katlama işini yapmaktadır. Geliri çok yüksek meblağ olmasa da birçok bayan hem evinde kolayca yapabildiğinden, hem de hiçbir ekstra masraf gerektirmediği için evde poşet katlama işi yapmaktadır.
Evde poşet katlayarak para kazanmak için yapılması gereken ilk iş; bu işi yapan firmaları araştırmak.  Poşet katlama işi yapan firmalar da evde ek işveren firmalarla anlaşarak, evinde poşet katlama işi yapmak isteyen ev hanımlarıyla iletişime geçmelerine yardımcı olmaktadır. Siz de evinizde poşet katlayarak para kazanmak istiyorsanız ek işveren firmalardan bu işi talep edebilirsiniz.
Poşet katlama işinin en güzel tarafı kolay yapılmasıdır. Size firma tarafından getirilen poşetleri istenilen şekilde düzgün olarak poşetleyerek firmaya teslim etmek. İş bu kadar basit. Katladığınız poşetin miktarına göre size ödeme yapılmaktadır.

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Bir bayanın yapabileceği en güzel işlerden biri de muhakkak ki çocuk bakıcılığı yapmaktır. Çocuk bakıcılığı yapmak güzel olsa da aslında çok da özverili bir iştir. Bakılacak çocuğu kendi çocuğun gibi sahiplenmen gerekir ki annesi size gözü arkada kalmadan çocuğunu emanet edebilsin. Kendi evinizde çocuğa bakmak isteyebilirsiniz. Fakat çoğu çalışan anne çocuğunun kendi evinde bakılmasını talep etmektedir. Bunda en büyük etken çocuğun erken saatlerde kaldırılıp bakıcının evine götürülmesinin istenilmemesidir. Bu yüzden çoğu bakıcı çocuğun evine gelmektedir. Çocuk bakıcılığı yaparak iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Çocuk bakıcılığı fiyatları değişmekte olup, ortalama aylık 700-1000 TL arasındadır.

Evde Süs Eşyası Yaparak Para Kazanmak

Evde süs eşyası yaparak para kazanmak karlı işlerden biridir. Süs eşyalarının malzemeleri oldukça ucuz olmaktadır. Malzemeleri temin etmek için toptancılarla anlaşabilirsiniz. Aldığınız parçaları evinizde dekore ederek satabilirsiniz. Takı, toka, bileklik, antika süs eşyaları bayanlar tarafından en çok tercih edilen ürünlerdir. Tasarlamış olduğunuz ürünleri kendinize ait bir dükkânınız olmasa bile bulunduğunuz ilin en fazla gidilen mekânlarında tezgâh açarak satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hobi olarak tasarım yapmayı seven ev hanımlarının en fazla tercih ettiği işlerin başında gelmektedir.

Evde Sabun Paketleyerek Para Kazanmak

Evde sabun paketleyerek para kazanma işi de sigortasız bayanlar tarafından oldukça revaçtadır. Sabunlar kalıplar halinde firmadan size gönderilmekte siz de sabun kalıplarını paketleyerek kutulara yerleştireceksiniz. Sabun paketleme işinin eksi yönü olarak ise bu iş çok fazla kimyasal madde içermesidir. Onun için işe başlamadan önce eldiven giyilmeli, maske takılmalıdır. Bu şekilde ancak sizden kalan beden artıklarından kurtulabilirsiniz.

Hamur İşleri Yaparak Para Kazanmak

Hamur işlerinde becerikli olan bayanlar için karlı işlerin başında hamur işleri yaparak para kazanmak gelmektedir. Artık çalışan bayanların çoğu misafirleri geleceği zaman evinde ikram hazırlayarak vakit harcamak yerine güvenilir, ikramlıkları güzel hazırlayan kimselerden sipariş vererek hazırlatmayı tercih etmektedirler. Sizin de eliniz hamur işlerine yatkınsa mutfağa geçme zamanı. Hazırlamış olduğunuz hamur işlerini satabilir , sipariş alarak hazırlayıp teslim edebilirsiniz.

Bir cevap yazın