İnternetten Para Kazanma Yolları 2019 – GARANTİ Yöntemler

İnternetten para kazanma ilgili bir çok söylenti duymuş ve bir sürü reklam görmüş, internetten para kazananhatta bu işi meslek haline getirmiş insanlara şahit olmuş ve belki de buraya gelene kadar internetten para kazanma hakkında birçok yazı okumuş olabilirsiniz.
Ya da bir süre internetten para kazanmaya çalıştınız ama tahmin ettiğiniz gibi olmadı ve bu işin tam bir saçmalık olduğunu düşünmeye başladınız. Bu yüzden artık bu işleri bırakmaya karar verdiniz.
Eğer henüz vazgeçmediyseniz şuana kadar bu konu hakkında okuduğunuz bütün yazıları unutmanızı ve bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum! Neden mi?
Çünkü bu zamana kadar yanlış yol tuttuğunuzu veya internetten para kazanmak için yanlış yöntemler kullandığınızı düşünüyorum.
Bu yazıyı yazmanın sebeplerinden biri de internetten para kazanmanız için garanti yöntemleri ve gerçek iş fikirlerini sizlere sunmak. Bu sayede zamanınızı boşa harcamayacak ve kendinize uygun yöntemi seçerek hemen işe başlayabileceksiniz.
İşte internetten para kazanmak istiyorum, internetten para kazanmak için ne yapmak lazım? diyenlere garanti yöntemler!

Blog açarak para kazanma

İnternetten para kazanmak için yapılan en sık yöntemlerden biri ise blog açmaktır. Peki blog açarakgerçekten iyi paralar kazanmak mümkün müdür? diye soracak olursanız. Cevabım kesinlikle olacaktır.
Tabi ki blog açmadan önce dikkat etmeniz gereken bir husus var. O da hangi alana yönelik blog açacağınız. Size tavsiyem ne olursa olsun sadece sevdiğiniz bir alan için blog oluşturun ve yazılar yazın. Blog sayfanız belli bir ziyaretçi sayısına ulaştığında Google AdSense gibi reklam ağlarına başvurarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.
Google AdSense ve benzeri kazanç modelleri ile çalışmalarınıza ve azminize göre ayda binlerce lira kazanmanız kesinlikle mümkün.
Sadece Google AdSense ile kazanmanız şart değil. İyi bir blog üzerinden bir çok yöntem ile para kazanabilirsiniz. Aşağıdaki butona tıkladıktan sonra blog açma rehberini takip ederek kolayca profesyonel bir blog kurabilirsiniz.

YouTube kanalı açarak para kazanma

YouTube’u bilmeyen yoktur. Neden siz de bir YouTuber olmayasınız? İnternetten para kazanmak için en çok uğraş verilen işlerden biri de YouTube kanalı açarak videolar paylaşıp izlenen bu videolar üzerinde gösterilen reklamlardan para kazanmaktır.
Yalnız bu işin gerçekten çok emek gerektiren bir iş olduğunu söylemem gerekiyor. Yani başka yerden video alıp kendi kanalınızda paylaşıp para kazanmayı düşünüyorsanız hiç boşuna uğraşmayın derim. Çünkü Google bu tip olaylara telif hakları sebebiyle anında müdahale ederek kanalı cezalandırıyor ve hatta kapatıyor.
Eğer YouTube ile para kazanmak istiyorsanız mesela vlog çekebilirsiniz. Vlog nedir? Vlog yani VideoBlog yani yaptıklarınızı ve yaşadıklarınızı çektiğiniz izletidir. Ör: başka şehire turistik amaçlı gittiniz ve önemli yerleri anlatarak video çekebilirsiniz.
Bunun dışında en çok izlenen video türü olan oyun videoları çekebilirsiniz. Bir çok farklı oyunu oynayarak tanıtabilirsiniz. Söylemek istediğim bu şekilde insanların ilgisini çekecek ve ilgi duyduğunuz alanlar hakkında video çekerek YouTube’da yayınlayabilirsiniz. YouTube üzerinden tonlarca para kazanan bir çok türk ve yabancı YouTuber var.
Eğer siz de YouTube ile para kazanmak istiyorsanız şu yazımı takip ederek profesyonel bir şekilde YouTube dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Ama benim size tavsiyem hemen üstte belirttiğim yöntem olan blog açmak olacak.

Sosyal medya ile para kazanma

Diğer yöntemlere göre sosyal medyadan para kazanmak için herhangi bir bilgiye veya yatırıma ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken öncelikle popüler bir sosyal medya platformu seçmek olacaktır. Sonrasında bir konu üzerinde sosyal medya hesabı açıp takipçiler yani hayranlar kazanmaya başlayacaksınız.(İsterseniz popüler her platformda bir hesap açabilirsiniz.)
Sosyal medya hesabınız belli bir kitleye sahip olduğunda gelen teklifler ile hesabınız üzerinden reklam paylaşımları yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. İsmini vermek istemediğim bir yakın arkadaşımın eğlence amacı taşıyan instagram hesabı büyük bir kitleye sahip. Bu hesap üzerinden yaptığı bir reklam paylaşımına 1000 TL aldığını bilirim. Sosyal medya hesabınızdan para kazanmak için reklam teklifinin de gelmesi gerekmiyor.
Belli bir kitleye sahip sosyal medya hesabından daha birçok yöntem ile para kazanılabilir. Ör: satış ortaklığı yapabilirsiniz.

İnternet sitelerinde hizmet vererek para kazanma

Bir yeteneğiniz mi var? Neden bunu kullanmıyorsunuz? Söylemek istediğim mesela fotoğraf çekmeyi çok seviyor ve bu işte ufak tecrübeleriniz de varsa bu tür sitelerde uygun ücretlere insanlar için profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Aklınıza sadece fotoğrafçılık gelmesin. Size vereceğim freelance sitelerini inceleyerek kendi yeteneğinizi keşfedip, bu sitelerde hizmet verebilirsiniz. Bu şekilde hem kendinizi zamanla geliştirecek hem de sağlıklı bir şekilde para kazanacaksınız.
Popüler hizmet siteleri;
3. Fiverr
Tabi ki şunu unutmamanız gerekir. Yaptığınız işlerde ve verdiğiniz ilanlarda ne kadar yaratıcı, istekli ve başarılı olursanız o kadar çok para kazanırsınız.

Satış yaparak para kazanma

İnternette ürün satarak da ciddi paralar kazanabilirsiniz. İnternet dünyasında alıcı ile satıcıyı buluşturan bir çok e-ticaret yani online market var. Bu sitelerde aklınıza gelebilecek her türlü ürünü satabilirsiniz. Elinizde bulunan kullanmadığınız ürünleri satabilir veya ilgi duyduğunuz bazı ürünleri bir yerden temin edip ufak komisyonunuza da ekleyerek online marketlerde satabilirsiniz.
Bu işte dikkat etmeniz gereken iki durum var. Birincisi satış yapacağınız online market güvenilir olmalıdır. İkincisi ise online marketin günlük ziyaretçi sayısı. Yani popülerliği. Online market popüler olmalıdır ki ürününüzü yüksek kitlelere ulaştırabilin.
Satış yapabileceğiniz güvenilir ve popüler online marketler;
2. LetGo
3. Ebay

Domain alıp satarak para kazanma

Domain nedir? Domain, alan adı demektir. Yani web sitesi adıdır. Ör: googlefan.net veya websiteadi.com gibi.
Her ne kadar çoğu kişi domain işi bitti dese de ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Yeni çıkan yaratıcı uzantılarla birlikte de bu piyasanın yeniden canlandığına inanıyorum. Domain piyasayı oldukça geniş bir piyasadır. Bir domain birinin gözünde 5 lira etmezken başkasının gözünde 50bin lira edebilir.
Siz de projelendirilme potansiyeli taşıyan kaydedilmemiş veya düşmüş domainleri alabilirsiniz. Bir domain ücreti ortalama 30 liradır. Tabi ki domain kaydederken en çok tercih edilen .com, .net ve .orguzantılarına yönelmelisiniz.
Ayrıca düşen veya düşmesine az zaman kalan domainleri de takip edip değerli olduğunu düşündüğünüz domainleri almalısınız. Eğer bu işi yapmayı düşünürseniz güvenilir bir firmadan domainlerinizi satın alabilir ve bu domainleri domain pazarı sitelerde açık arttırma usulü ile veya sabit bir fiyattan satabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanma

Makale yazarak internette geçimini sağlayan, ek gelir elde eden ve gerçekten iyi paralar kazanan bir çok kişi mevcut. Siz de belli kategorilerde makaleler yazıp satarak para kazanabilirsiniz. Makale fiyatı genelde 100 kelimeye göre biçilir.
Bu işin ticaretini yapabileceğiniz de birçok platform var. En basit olarak forum sitelerinde bu işi yaptığınıza veya yapacağınıza dair ilan açabilirsiniz. Fakat bu işi yapamayacağınızı, yaparken sıkılacağınızı veya başka sitelerden kopyala yapıştır yaparak makale satmayı düşünüyorsanız bu işi kesinlikle yapmamalısınız. Aksi halde başınız ağrıyabilir.

Moderatörlük yaparak para kazanma

İnternette bir çok forum sitesi ve türevleri mevcut. Gün geçtikçe de yenileri açılıyor. Site sahipleri bu tür siteleri de yönetmek ve kontrol altına alabilmek için moderatörlere ihtiyaç duyuyorlar. Eğer siz de gününüzün büyük bir kısmını internette geçiriyorsanız, Türkiye’nin popüler forum sitelerinde iş arayanlar kategorisinde moderatörlük yapabileceğinize dair detayları ile birlikte (günün kaç saati internettesiniz?, yaşınız, tecrübeleriniz vs.) bir konu açabilirsiniz.
Bu konu üzerinden konu açtığınız forum sitesi olmasa da başka forum site sahipleri sizinle iletişime geçecektir. Ama şunu belirtmeliyim ki yeni başlayan moderatörler az para alıyorlar.

İnternetten para kazanmak bir sanattır!

Evet. İnternetten para kazanmak aslında bir sanattır. Ne kadar yaratıcı olur ve ne kadar stratejik davranırsanız o kadar çok para kazanırsınız. Umarım internetten para kazanma yolları yazımız sizlere faydalı olmuştur.
Yazının başında belirttiğim gibi eğer aklınıza takılan herhangi bir soru işareti varsa veya yardım almak istediğiniz bir konu olursa hemen aşağıda yorum olarak belirtebilirsiniz.
Bunun dışında görüşleriniz ve düşünceleriniz de bizim için çok önemli. Bu yazımızı her yeni iş fikirleri olduğunda güncelleyeceğiz. Bu yüzden hemen sol tarafınızda bulunan bildirim ikonundan bildirimleri aktifleştirebilirsiniz.
Bol kazançlar!

Bir cevap yazın