Sitelere Makale Yazarak Para Kazanma

Son zamanlarda insanlar fabrikalarda çalışmak yerine freelancer olarak evde çalışmayı benimsemiş durumdadır. Özellikle internet teknolojisinden faydalanmak isteyen kişiler, internet üzerinden evde yapabilecekleri işlerden alarak müşteriye teslim ederek para kazanmaktadırlar. Revaçta olan bu davranış biçimi insanların kendi evinde para kazanmalarına olanak tanırken, fabrikalarda ya da diğer dışarda çalışabilecek işlerden artık uzak durmaya başladılar diyebiliriz.
Makale Nasıl Yazılır
Makale yazımı site sahipleri tarafından talep edilen bir süreçtir. Buna göre, web sitesi olan kişilerin sitelerini sürekli olarak özgün yazılarla güncellemesi gerekmektedir. Bu güncelliğin istenilmesindeki sebep ise siteler üzerinden kazanılan reklamların daha etkin bir bicinde arama motorlarında üst sıralarda olmak istemeleridir. Birçok web site sahibi kendi sektöründeki web site sahipleri ile rekabet içerisinde olurlar. Makale yazmanın temel kuralları vardır. Özellikle imla kurallarına uymak, akıcı bir dille yazmak ve hepsinden önce tamamen özgün olmak üzere yazılmalıdır. Bunun için kaynak kullanabilirsiniz. Ancak tek bir kaynağa bağımlı olmak o yazının, yazıyı aldığınız yerle benzeşmesi sağlanır. Web site sahibi bu durumdan hiç hoşlanmaz. Ayrıca yazdığınız yazıyı kopyalayıp, yapıştırıp müşteriye göndermeniz karşı tarafın bu uyanıklığı anlamayacak olmasını beklemeyin. Zaten bu işi size veren kişi bu işlerin içinde olmaktadır.
Makale Müşteriye Nasıl Gönderilir?
Makale yazdıktan sonra müşteri ile iletişime geçtiğiniz platformlar üzerinden gönderim sağlayabilirsiniz. Skype özellikle oldukça etkilidir. Makale yazacak olan birisinin mutlaka skype adresi olmak zorundadır. Çünkü genelde müşteriler skype üzerinden online süreci kullanırlar. Bir diğer göndermek yöntemi de makaleleri Word üzerinden yazıp RAR dosyası ile müşteriye mail yoluyla gönderilmesidir.
Makale İşine Nasıl Girebilirim?
Evinizde, oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız eğer öncelikle makale siparişi almanız gerekir. Webmaster forumları bunun için en ideal yerdir. Bu sebeple bu forumlara üye olarak web site sahipleri ile sanal ortamdan buluşabilirsiniz. Fiyatınızı belirlersiniz. Müşterinin isteğini yani siparişini alırsınız ve makale yazarak para kazanma işini kapış olursunuz.

Bir cevap yazın