Xiaomi Mi Mix 2 İçin Android 9 Pie Güncellemesi Çıktı

Xiaomi’nin çerçevesiz akıllı telefonlarından biri olan Mi Mix 2 için bugün itibariyle Çin’de Android 9 Pie güncellemesi yayınlanmaya başladı.

Xiaomi’nin eski amiral gemisi modellerinden biri olan Xiaomi Mi 6 için geçtiğimiz günlerde Android 9 güncellemesi OTA üzerinden dağıtılmaya başlamıştı. Benzer bir Android sürüm güncellemesi bugün itibariyle Çin’deki Mi Mix 2 kullanıcılarına MIUI 10 9.5.9 beta sürüm numarasıyla beraber dağıtılıyor.

Xiaomi Mi Mix 2 İçin Android 9 Pie Güncellemesi Çıktı

Yaklaşık olarak 1.7 GB civarında bir boyuta sahip olan bu yeni Android sürüm güncellemesi ile beraber cihazda genel anlamda bir performans artışı olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Şimdilik beta sürüm olarak Çin’de dağıtılan güncellemenin diğer pazarlarda kararlı sürüm olarak ne zaman dağıtılacağı kesin olarak bilinmiyor.

Xiaomi kendi geliştirdiği MIUI arayüzünü kullandığı için Android 9 sürümüne geçtikten sonra gözle görülür bir fark olmayacaktır. Yinede genel hata düzeltmeleri, performans artışı ve pil performansında önemli bir artış yaşayacağınızı söyleyebiliriz.

Bilmeyenler için Xiaomi Mi Mix 2 modeli Snapdragon 835 işlemci, 5 MP çözünürlüğe ön kamera, 12 MP çözünürlüğünde arka kamera ve 3400 mAh kapasiteli pil gibi özellikler ile beraber geliyor. Ülkemizde de resmi olarak satılan modellerden biri olan Mi Mix 2’yi kullanıyorsanız önümüzdeki aylarda bu güncellemenin cihazınıza gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın